top pr-cikk oldal - marketing cikkek elhelyezése - laptop - notebook - tablet - google weblap top10 - táblagép - mobil számítógép -

Web - LapTop cikkek

Milyen lesz a jövő laptopja?

2017. június 09. - laptopszerviz

A PC benned van - DNS alapú számítógép? | Laptop-koncepciók

dns számítógép

Elképzelhető, hogy a jövő számítógépei bennünk vannak. Az egyik elképzelés szerint a számítógépek a DNS-t használják majd az információ tárolására és feldolgozására. A biológia és az informatika összekötése forradalmi változásokat hozhat a komputerek fejlődésében. A DNS-re, az élőlények öröklési anyagára épülő genetikai adatfeldolgozás, azaz a DNS-számítógép koncepcióját Leonard Adleman, a Dél-kaliforniai Egyetem professzora dolgozta ki még az 1990-es évek derekán, az izgalmas elképzelésről és a kutatás jelenlegi állásáról nemrégiben olvashattunk az index.hu TECH rovatában: A számítástechnika jövője a génjeinkben van

A jövő notebookjai: elképesztő koncepciók

Mi a fejlődés iránya?

Ha nem a távoli jövőbe tekintünk, hanem csak a közeljövőt vizsgáljuk, akkor a fejlődés iránya: a laptopok méretének csökkentése virtuális billentyűzet és holografikus vagy vetített kijelző alkalmazásával - és persze minden  fölösleges bemenő és kijövő vezetékektől való megszabadulás, a vezérlés megoldása a laptoptesten kívüli virtuális kijelzőn megjelenő objektumok "érintésével" vagy beszéddel. Követelmény a maximálisan felhasználóbarát funkciók tökéletesítésének toábbi aktív keresése.

Népszerű ötlet az összecsukható, hajlékony szerkezetek és képernyők kialakítása is.

Áttörési lehetőség az energiaellátásban, hogy ne legyünk mindig kiszolgáltatva az akkumulátor üzemidejének és a töltési kényszernek: osztrák tudósok már 5 évvel ezelőtt megoldották a gépelés során kifejtett energia akkumulálásának eljárását és a laptop akkumulátorának az így keletkezett energiával való feltöltését. Az Apple tarsolyában pedig már létezik néhány szabadalom hidrogén alapú fűtőelem (tüzelőanyag cella) notebookokban történő felhasználására. 

Az Akhan Semiconductor a chipek előállításához szükséges szilícium helyett gyémántot ajánlott. Ugyanez a cég a Gorilla Glass karcálló üveget már a közeljövőben gyémántbevonatú üveggel szeretné helyettesíteni.  

Az Intel szerint a komputer hamarosan ugyanúgy fogja érteni az emberi beszédet, mint az emberek egymást. A velük való párbeszéd egy élő beszélgetésre lesz hasonlatos. Már kifejlesztettek erre egy digitális jelfeldolgozót (DSP - digital signal processor), és az Intel Smart Sound technológiát, de a rendszer még tökéletesítésre szorul. A jövőben minden eszközt az internethez kapcsolnak, amelyek ezzel „okosakká” válnak ezzel is tovább bővítve lehetőségeinket.

Számtalan ötlet létezik, de még nem világos, hogy mikor és hogyan fognak ezek megvalósulni. Azonban az már kirajzolódni látszik, hogyan fognak kinézni a jövő notebookjai.

Hogyan fognak kinézni a laptopok tíz év múlva?

Közös elvárás velük szemben, hogy nagyobb teljesítményűek, kényelmesebbek, felhasználóbarátabbak és szebbek legyenek.

Hiromi Kiriki japán tervező azt feltételezi, hogy 2020-ra a noteszgépeket a csuklónkon karperec formában fogjuk magunkkal vinni. Sok felhasználó fogja hordani őket, mivel a hajlékony érintőképernyőt megbízhatóan és könnyen lehet rögzíteni bárki karjára.

laptop-karperec

A karperec aljáról egy holografikus billentyűzet varázsolható elő, melynek használata semmiben sem marad el a hagyományos klaviatúrától. A készülék közepén lévő kiszögelés egy mini projektort rejt, amely bármilyen felületre képes képet vetíteni. Az eszköz több része már elkészült, és a Sony tervei szerint elképzelhető, hogy néhány éven belül kézzel fogható termék lesz belőle.

a jövő laptopjaCsak egy karperec... Futurisztikus laptop-koncepció a közeljövőből

összecsukható laptopYang Yongchang  dizájner  által elképzelt 6,5 colos futurisztikus notebook szétnyitható hagyományos méretű billentyűzettel, és egy kisebb érintőképernyővel van ellátva, amelyen a gépelés csendesebbé válhat.  

A következő részben még innovatívabb ötletekről számolunk be. Biztonsági öveket és tűzfalakat bekapcsolni!

A bejegyzés trackback címe:

https://weblaptop.blog.hu/api/trackback/id/tr712581447

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

fbal02 2017.06.09. 23:40:44

2020-ra az égvilágon semmi nem fog változni a laptopok, notebookok tekintetében. Amiről a cikk ír, hogy mini projector által vetített virtuális billentyűzet meg karperec, jó ha 2050-re lesz belőle valami.

Shish Yakoo 2017.06.10. 05:05:04

És már csak 2 évet kell várni a tökéletes fordítógépre, mint az 1950-es évektől folyamatosan máig, amely minden nyelvről minden nyelvre hibátlanul és azonnal fordít. Nekem már van prototípusom: Ezt a hozzászólást pl. így fordította egy ismeretlen nyelvre: " " (csak fehér alapon fehér betűkkel képes írni)

Shish Yakoo 2017.06.10. 05:06:43

Előző hozzászólásomban látható, milyen tömör az ismeretlen nyelv! Fantasztikus!

kolompa lole 1111 2017.06.10. 07:33:44

@netnepper: Már vagy 5 éve kitalálták, de akkor is ugyanolyan használhatatlan szar volt, ezért azóta is techdemó szátuszban figyel.

kolompa lole 1111 2017.06.10. 07:36:00

@fbal02: Akkor se. A billentyűzet + egér évtizedek óta a legjobb ami egy pc-vel történhetett, hiába próbálkoztak a konzolok a fos kontrollerükkel, a telefonok a nyomkodós kijelzővel "leváltani". Nem sikerült, mert nem is lehet ugyanolyan jó, pláne nem jobb. 100 év múlva is bill + egér lesz.

2017.06.10. 08:05:12

Tömény baromság.
A csuklón hordható kütyü a mobilt helyettesíthetné, de ki az az állat, aki egy ilyen kényelmetlen szart akar hordani egész nap?
A kivetített, virtuális billentyűzetet rég kitalálták, elkészítették, de csak kényszermegoldásnak jó. Amíg kell billentyűzet, addig szükség lesz fizikai billentyűkre a munkához. Bár ha azt veszem alapul, hogy már a csúcsgépek is milyen ótvargagyi billentyűzettel jönnek... a gyártók lehet, hogy ráerőszakolják a piacra ezt a szart is.
DNS-ben adatot tárolni? Jól hangzik, de azért én tartok az ilyesmitől.

2017.06.10. 08:08:34

@kolompa lole 1111: biztosan nem. "Gondolatolvasás" már létező, bár kezdetleges dolog. Tíz éven belül talán nem lesz piacképes, de száz év... nézz körül, ha van még hol, hogy az 1910-20-as években hol állt a technika!

ComLo 2017.06.10. 10:10:01

Egyszerüen, aki ezt írta, nincsen tisztában a laptop piaccal, és annak történetével. "egyre kisebbek lesznek" ... hahó!!! netbook mond valamit? Nem azért ekkorák a laptopok, mert nem tudnák kisebbre csinálni, hanem mert ez az optimális kijelzőméret.
Kivetített billentyüzet mint jövő? Max 1980-ban. A technológia rég létezik ... és már meg is halt (mint a netbook-ok). Egyszerüen a munkához fizikai gombok kellenek, virtuális billentyüzeten nem lehet dolgozni. Rég kipróbálták és nem müködött.
Jajj és projektor. A fantasztikus innováció. Ami pár évtizedes történetében, már kiszorította pl a TV-ket is a lakásokból ... jah nem mégsem. Egyszerüen nem praktikus nem lehet rendesen használni, pedig telefontól kezdve mindenbe megpróbálták beleszuszakolni. egyszerüen nem ez a jövő. Mint pl a 3D tv.

enpera · http://c64blog.wordpress.com 2017.06.10. 10:10:03

Tablet a jövő, billentyűzet meg már ma sem kell semmihez

2017.06.10. 10:11:31

@enpera: neked, aki csak pornót nézel rajta. :D

ComLo 2017.06.10. 10:16:23

@kolompa lole 1111: Az alapkoncepcióval egyet értek, de az egér mindenhatóságával vitatkoznék. Lehet szapulni, és fanboy-ozni, de az apple tachpad-ja képes teljes mértékben kiváltani az egeret, sőt funkcionalításban meg is haladni azt. Én is, mint oly sokan, mikor megkaptam előző cégemtől az első mac-emet, venni akartam hozzá egeret, aztán 2 nap használat alatt teljesen rászoktam, és amikor egeret kell használni azt visszalépésnek érzem. Bár az is tény, ez leginkább munkát jelent, pl egy FPS-t továbbra is csak bill+egér komboval lehet igazán jól játszani.

enpera · http://c64blog.wordpress.com 2017.06.10. 10:21:54

@hullajelölt88: nem, nem vagyok pattanásos kisfiú mint te :) viszont otthon nem is dolgozom, szóval felesleges bármilyen billentyűzetes cucc, kivéve persze a c64-et, de az fasza gép, nem holmi fostalicska pc :)

2017.06.10. 10:58:38

@enpera: ne vágj fel, egyáltalán nem dolgozol. Azt meg tudom, hogy egy vén pöcs vagy, aki még mindig pornófüggő. :D

2017.06.10. 11:00:32

@ComLo: ehhez szerintem nem kell eppöl. Thinkpad, egyes dell és asus gépek tapipadja is tökéletes munkára.

ComLo 2017.06.10. 11:30:29

@hullajelölt88: Nem kétlem sőt, fura is lenne, ha valaki nem próbálná legalább másolni a szinvonalat. Inkább akkor úgy fogalmazok: én apple termékben találkoztam elöször egeret tökéletesen kiváltó tapipaddal, és se elötte, se azóta NEKEM nem volt szerencsém más gyártó hasonló minőségű tachpad-jához, pedig azért próbáltam párat. Vannak jók, de az apple ebben magasan etalon. Nálam, de mindent én sem láthattam még.

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2017.06.11. 07:44:01

Olyan ez, mint amikor anno a 1980-as években 2000-re repülő autókat vízionáltak...Háppersze.2017 van és még mindig vannak Trabantok is. :D
Lóf@$zt se fog változni a laptophasználat 3 év alatt.Akinek dolgoznia is kell rajta, nem csak egy honlapcímet beütni, az anyázni fog ha nem lesz fizikai billentyűzet...

enpera · http://c64blog.wordpress.com 2017.06.11. 08:57:34

@hullajelölt88: igen persze. Csak nehogy kiderüljön hogy a beosztottam vagy :)

2017.06.11. 11:32:35

@enpera: ennek nulla az esélye. Még ha lenne is olyanod... senkiházi trógerekkel sohasem álltam szóba.

2017.06.11. 11:33:16

@geegee: de van repülő autó is. De csak prototípus ;)

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2017.06.12. 07:41:52

@hullajelölt88: Pont úgy, ahogy ez a karperec laptop... :-)

2017.06.12. 09:03:40

@geegee: hadd ne jeressem elő! Tényleg létezik és repül is.
süti beállítások módosítása